Blogunuzu Zenginleştirmenin Yolları

Blogunuz için uzun süredir ciddi vakit harcıyorsunuz ya da yeni açtığınız blogunuzu geliştirmek için uğraşıyorsunuz. Blogunuzu geliştirmeniz için gerekli ipuçlarını sıraladık.

Blog Text :İnsanların blogunuza gelme amacı, içeriğinizin ilgi çekici olması ve bu ilgi çeken içerikleri okumaktır. Öyleyse içeriklerinizin kolay okunabilir olması gerekmektedir. Bunun için yazı karakterinizin ve zemin renginin uyumlu olması şart. Bir başka değişle çok stilize edilmiş yazı tipi kullanmaktan kaçının. Georgia, Verdana , Web friendly yazı tiplerini kullanabilirsiniz.

Renk Seçimi: Blogunuzdaki yazı karakteri kadar kullanılan renkler de büyük önem taşıyor. Blogun zemin rengi başta olmak üzere bloğunuzda yaptığınız tüm renkler uyumlu olmalı. Karmaşa yaratacak ve okuyucu rahatsız edecek renklerden olabildiğince uzak durmalısınız.

Sayfa Uzunluğu :Blog akışını çok uzun tutmamakta fayda vardır. İnsanlar dakikalarca scroll yapmayı (aşağı kayma) tercih etmez.

Blogu Widgetlerla Zenginleştirme: Kullandığınız blog alt yapısının size sunduğu widget imkanlarından mutlaka faydalanın. Sadece yazı ve görsel kullanmak yerine blogunuzun tasarımına uygun alanlarda renkli widgetler kullanmayı tercih edin.

Arşiv: İnsanların blog arşivinize ulaşması sizin için çok önemli. Geriye dönük içeriklerinize kolay erişilebilir olmalı. Hem de arşivinizin ve dolayısıyla blogunuzun gücünü arşivinizle kanıtlarsınız.

Sosyal Medya İkonları: Blogunuzu sosyal medya ikonları ile ‘’sosyalleştirin’’. İletilerinizin bu kanallar aracılığı ile konuşulmasını sağlayın. Profilleriniz bu kanallardan da takip edilsin.

Profil : Blogunuzun takipçileri sizi de merak edeceklerdir. Herkes takip ettiği blogu, sevdiği içerikleri hazırlayan insanın kim olduğunu / ne işle uğraştığını bilmek ister. Siz de bu yüzden sizi anlatan kısa bir biyografi ekleyin.

İletişim Adresi: Kusursuz bir içerik, arşiv ve tasarıma sahip olup iletişim bilgisi eklemeyen blogların sayısı da azımsanmayacak kadar. Size ulaşmak isteyecek kullanıcı / marka / ajanslar olacaktır. Bunun için bir mail adresi bilgisine ihtiyaç var.

RSS : İnsanların blogunuzun RSS feed bilgilendirmesine abone olması için blogun üstündeki katlarda link veya button ekleyebilirsiniz. Unutmayalım ki abonelikler genellikle blogun en sadık takipçilerine dönüşürler.

Bir Cevap Yazın