Windows 8’e yükseltme

windows8

Windows 8’e yükseltme yapmadan önce Windows 8 Yükseltme Yardımcısı‘nı çalıştırmanız önerilir. Geçerli bilgisayarınızın Windows 8 için hazır olup olmadığı denetlenir ve ardından Windows 8 satın almanız, indirmeniz ve yüklemeniz için bir uyumluluk rapor ve isteğe bağlı adımlar verilir.

Windows 8 Yükseltme Yardımcısı indir: http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=261871

Bilgilerinizi nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için Windows 8 Yükseltme Yardımcısı gizlilik bildirimini okuyun.

Windows 8 yükseltmesi yapup önceki Windows sürümünüze geri dönmek isterseniz, bilgisayar üreticinizin bilgisayarınızla birllikte gönderdiği kurtarma veya yükleme medyasına ihtiyacınız olacaktır. Daha fazla bilgi için bu sayfanın Desteği bölümüne bakın.

Windows 8 yükseltmesi yapmadan önce, güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu bilgileri için bilgisayar üreticinizin Web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Özel teklifi kullanma

Bir teklif kodunuz varsa, promosyon fiyatını almak için bu kodu girdiğinizden emin olun. Satın alma ekranına geldiğinizde tam fiyat gösterilir. Ancak, sipariş onay sayfasında promosyon kodunuzu girme fırsatınız olur ve ardından Uygula öğesini tıklattığınızda fiyat teklif promosyon fiyatını yansıtacak şekilde değişir.

Windows Yükseltme fırsatı hakkında daha fazla bilgi için, Windows Yükseltme Fırsatı Hakkında SSS sayfasına bakın.

Bilgisayarım yükseltmeye hazır mı?

Donanımınızın, uygulamalarınızın ve bağlı aygıtlarınızın yükseltmeye hazır olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu, bunları tarayan ve yükseltmeden önce veya sonra yapmanız gereken bir işlem olup olmadığını söyleyen Yükseltme Yardımcısı’nı indirip çalıştırmaktır.

Windows 8 indir: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_Dis_Meet_FPP_Null_02

Adsız

Sistem gereksinimleri

Windows 8 veya Windows 8 Pro yükseltmesini yüklemek için bilgisayarınız, Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 Consumer Preview veya Windows 8 Release Preview çalıştırıyor olmalıdır. Windows 8’i, Windows’un eski bir sürümünü çalıştırmayan bilgisayarda nasıl edinebileceğinizi öğrenin.

Bilgisayarınız, Windows 7, Windows 8 Consumer Preview veya Windows 8 Release Preview çalıştırıyorsa, dosyalarınız, uygulamalarınız ve ayarlarınız kolaylıkla Windows 8veya Windows 8 Pro’ya aktarılır. Bilgisayarınız, Windows XP veya Windows Vista çalıştırıyorsa, uygulamalarınızı yeniden yüklemeniz gerekir. Dokunma gibi bazı özellikler yeni bir bilgisayar gerektirebilir. Birçoğu dokunmatik özellikli olan harika yeni bilgisayarlar serimizi inceleyin.

  • 1 GHz işlemci veya PAE, NX ve SSE2 için daha hızlı destek
  • 2 GB RAM/20 GB kullanılabilir sabit disk alanı
  • 1366 × 768 ekran çözünürlüğü
  • WDDM sürücüsüne sahip DirectX 9 grafik işlemci
  • Dokunmayı kullanmak için, çok noktalı dokunmayı destekleyen bir bilgisayar gereklidir.
  • Internet erişimi (ücretli olabilir)
  • Bazı özellikler için Microsoft hesabı gerekir
  • DVD izlemek ayrı bir kayıttan yürütme yazılımı gerektirir
  • Windows Media Center lisansı ayrı satılır
  • Tüm sistem gereksinimlerine bakın

Bir Cevap Yazın